Маршрут карпатського трамвайчика

Трамвайчик неспішно повезе вас вздовж берегів екологічно чистої ріки Мізунка казковими місцями, що іноді перетворюються у справжню екзотику, особливо коли гори нависають над потягом, а колія повторює серпантин ріки і проходить так близько до краю берега, що здається, ніби потяг ось-ось пірне у воду.

Колія в’ється берегом річки Мізунька, перестрибує з берега на берег. До наступної зупинки в урочищі Ширковець потяг долає чотири мости (всього їх на шляху — понад тридцять).

Класичний чотирьохгодинний маршрут

Зазвичай подорожі Карпатським трамваєм проходять за класичним чотирьохгодинним маршрутом.

Початок маршруту об 11:00 з смт. Вигода, Долинського р-ну Івано-Франківської обл. Він пролягає повз знамениту гору Церковище, болото-заповідник Ширковець. Перша зупинка біля води “Горянка” в селі Новий Мізунь. Далі Карпатський трамвай заїжджає в Дубовий кут на маневри та повертається до Мізунських водоспадів. Після невеликої зупинки, маршрут продовжується повз джерело “Дзюркач” до санаторію “Джерело Прикарпаття”, де колись проходили реабілітацію космонавти. Тут туристи можуть відвідати підвісні мости через річку Мізунка, придбати сувеніри із символікою “Карпатський трамвай”, а також, перекусити. Далі трамвай відправляється до смт. Вигода куди прибуває о 15:00.

Під час подорожі можна відвідати гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення заповідник «Ширковець», скуштувати цілющої мінеральної води з джерела «Нафтуся» та найчистішої в Карпатах води з гірського джерела «Дюзркач». А у теплу пору року можна скупатися у чудових гірських водоспадах Мізунки.

Аналогічна поїздка може відбуватись з 15:00 до 19:00.

Інші варіанти маршруту

Гірський маршрут із зупинками «Карпатський трамвай» зазвичай проходить за вісім годин — від 10:00 до 18:00. З Вигоди через Ширковець, Старий та Новий Мізунь, Дубовий кут, Солотвино, Миндунок і Соболь — до урочища Магура.

В Солотвинському лісництві туристи відвідають капличку, яка споруджена на місці  перших соляних родовищах одинадцятого століття. На зупинці Миндунок розповідають про особливості давніх лісорозробок, влаштовують огляд старих виробничих приміщень, лісничівки. На кінцевій розкладають пікнік. Повертаючись, можна відвідати орнітологічний заказник в урочищі Дзюркач. А з Нового Мізуня піднімаються на полонину біля гори Лиса (1134 метрів).

Мандрівка залізницею може бути поєднана із кількаденними пішими походами до вершин Менчул (1450 м), Яйко-Ілемське (1679 м), шляхами визвольних змагань до Вишківського перевалу (930 м),на гору Лиса де колись були місця ідолопоклонства, гору Магура, Щавна,до лісництва Соболь. Туристи також можуть замовити і загальну екскурсійну програму Долинським районом – автобусні подорожі у заповідник Скелі Довбуша, до озера Синевир, у Гошівський монастир на Ясній горі, в музей «Бойківщина» в Долині.

Святкування на трамвайчику

Бажаючі можуть використати трамвайчик не лише з екскурсійною метою. Адже тут є можливість замовити і провести різноманітні святкуванні і навіть весілля, перетворивши їх на суцільну пригоду! Можливо запланувати відвідування Гошівського чоловічого монастиря, відомий своєю чудотворною іконою Божої Матері на Ясній Горі.

Перед відправленням поїзда за бажанням туристів можна зайти в кафе і замовити обід; те ж саме можна зробити, наперед, в телефонному режимі.